11202019Wiadomości:

Wsparcie dla żeglarzy

Moim ulubionym napojem jest Łomża remonty wtedy dobrze idą

Z systemów nawigacji satelitarnej korzysta wielu kierowców. Tego typu urządzenia na lądzie sprawdzają się znakomicie, jednak zdaje się, że na morzu są one jeszcze bardziej przydatne.

W dawnych czasach żeglarze mogli korzystać wyłącznie z dość prymitywnych przyrządów, jakimi były kompasy, sekstanty czy też lunety. W żegludze pomagały im też gwiazdy, których obserwacja mogła sporo ułatwić. Nie zmienia to w niczym faktu, że tamtym okresie pływanie po morzach i oceanach było dość trudne, długotrwałe i niebezpieczne. Współczesne jednostki pływające mają do dyspozycji zdecydowanie lepsze urządzenia, dzięki którym są w stanie bardzo precyzyjnie określić swoje położenie, a także położenie celu, do którego zmierzają. Nawigacja morska dzięki GPS-om jest więc zdecydowanie łatwiejsza.

Systemy nawigacji satelitarnej pozwalają także na śledzenie poczynać danej jednostki pływającej z lądu. Dzięki takiej możliwości służby ratunkowe mogą reagować zdecydowanie szybciej, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Na morzu mogą przydarzyć się bardzo różne sytuacje, które bezpośrednio zagrożą życiu załogi i pasażerów statku. W takich okolicznościach ogromne znaczenie ma szybkość ewentualnej akcji ratunkowej. Gdyby nie było nawigacji satelitarnej, to z pewnością na morzach ginęłoby zdecydowanie więcej osób.

Zostaw komentarz

Wyślij komentarz