11202019Wiadomości:

Coraz bezpieczniejsza żegluga

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/pulawy/

Morze nie jest naturalnym środowiskiem dla człowieka, chociaż ten od setek lat po nim pływa. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet przy obecnym poziomie techniki żeglowanie po morzach i oceanach zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Każda jednostka pływająca, która szykuje się do dłuższej wyprawy, powinna być odpowiednio wyposażona. Urządzeniami, które warto brać ze sobą na morze są chociażby systemy nawigacji satelitarnej.

Dawniej marynarze mieli zdecydowanie więcej problemów z nawigacją morską, niż obecnie. Wynikało to z faktu, że w przeszłości ludzkość nie dysponowała tak precyzyjnymi urządzeniami nawigacyjnymi. Współcześnie na wielu jednostkach pływających zamontowane są profesjonalne systemy nawigacji satelitarnej, które nie tylko ułatwiają kierowanie okrętem, ale również mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo żeglarzy.

Akcje ratunkowe na morzu mają to do siebie, że żeby były skuteczne, muszą być przeprowadzone jak najszybciej. Jednostka wyposażona w GPS jest bardzo dobrze „widoczna” z lądu, a ustalenie jej dokładnego położenia jest kluczowe dla skutecznych działań ratowniczych. Trzeba po prostu wiedzieć, gdzie wysłać pomoc, żeby ta zjawiła się tam w porę.

Zapewne w przyszłości żegluga morska nadal nie będzie do końca bezpieczna, jednak zdaje się, że kolejne nowinki techniczne będą ją stale ułatwiały i czyniły mniej ryzykowną.

Zostaw komentarz

Wyślij komentarz