11202019Wiadomości:

Bezpieczna żegluga

http://traffic.naviexpert.pl/

Dla jednych pływanie po morzach jest ściśle związane z wykonywanym zawodem, podczas gdy dla innych jest to pasja. W obu przypadkach żeglarze powinni starać się być ostrożni, ponieważ morze nadal może stanowić spore zagrożenie dla człowieka. Nawet w XXI wieku nie jesteśmy w stanie skutecznie przeciwstawiać się siłom przyrody. Możemy jednak zabezpieczać się przed nieprzewidzianymi sytuacjami, poprzez korzystanie z nowoczesnego oprzyrządowania.

Każda jednostka pływająca, nawet prywatny jacht, w dzisiejszych czasach powinna korzystać z systemów nawigacji satelitarnej. Chociaż profesjonalny sprzęt tego typu nie należy do tanich, to jednak naprawdę warto w niego inwestować. Nowoczesna nawigacja morska, w której wykorzystuje się właśnie GPS-y, jest zdecydowanie bardziej wydajna i bezpieczniejsza od klasycznej. Na morzach nie ma drogowskazów ani przechodniów, których można by zapytać o drogę. Dobrze jest więc posiadać sprzęt, który w każdej chwili jest w stanie precyzyjnie określić nasze położenie oraz wspomóc nas w wyznaczaniu właściwego kursu.

GPS na statku znacznie poprawia bezpieczeństwo pasażerów i załogi, ponieważ pozwala śledzić poczynania danej jednostki z lądu. Jeśli ta będzie miała jakieś znaczące problemy, to ratownicy morscy tudzież inne jednostki pływające będą dokładnie wiedziały, gdzie należy jej szukać.

Zostaw komentarz

Wyślij komentarz